• Updated class prices

    I am in the process of updating the website. For bizarre I-don’t-really-get-it Internety reasons, I can’t change the home page any more.   The class fee listed is not correct.

    One two-hour introductory lesson is $30. Materials are included.

    The four-session basic course is $140 plus materials at $1.80/ounce (based on weight of the finished item). The materials fee averages less than $20 for the basic course.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *